Pärast Gran Canaria ultrajooksu võtsin treeningkoormus mõneks nädalaks veidi maha. Keha ja vaim vajasid aega, et taastuda nii ultrajooksust kui sellele eelnenud kolmest ja poolest kuust treeningutest. Märtsi teisest poole tõstsin treeningmahud taas üles, et end valmis seada selle hooaja neljandaks treeninglaagriks. Kui varasemad kolm laagrit tegin Kanaaridel, siis neljanda tegin Mallorcal. See laager kahjuks täielikult korda ei läinud, sest poole laagri pealt jäin haigeks ning olin sunnitud teise poole rahulikult võtma.
Mallorcalt tagasi jõudes võtsin kohe käsile kahenädalase treeningtsükli, mille fookuses olid ujumine ja jooks. Ratast Eesti ilm siis veel korralikult teha ei kannatanud. Hea meel on tõdeda, et veebruari lõpuks saavutatud suurepärane jooksuvorm on endiselt alles. Keha suutis koormust hästi taluda ning lihased pidasid samuti hästi vastu.
Mida see treeningtsükkel endast siis kujutas, seda võid näha juuresolevast tabelist. Jooksule lisaks tegin ka kümme ujumistrenni ning taastumiseks sõitsin ratast, kuid neid ma jooksutrennidest parema ülevaate saamise huvides tabelis kajastama ei hakanud.
Nagu tabelist näha võid, siis päris tihti jagasin pika jooksu mitmeks osaks. Ikka selleks, et taastumist kiirendada. Näiteks reedel (27. aprill) nägi mu treeningpäev välja järgmine: alustasin 11 km jooksuga, misjärel taastumiseks sõitsin 14 minutit ratast. Seejärel jooksin kohe 10 km, millele järgnes kohe 5,2 km pikkune ujumine. Siis taas kohe pärast ujumist jooksin 19 km (sisaldas ka 3 x 8 minutit lõike kiirustega 3.26, 3.25 ja 3.22 min/km) ning kõige lõpuks sõitsin taastumiseks 13 minutit ratast. Tulemuseks oli see, et järgmiseks päevaks olin neist trennidest ilusti taastunud.
Kaks päeva pärast kõnealust treeningtsükklit võtsin ma osa Viljandi järvejooksust. Kuigi keha ei saanud olla treeningutest 100%-liselt veel taastunud, suutsin Viljandis raskete rajaolude kiuste joosta välja üle ootuste hea aja. Minu jaoks oli see vajalik tagasiside selle kohta, et olen seni treeningutega liikunud õiges suunas.
Mis järgmiseks?
Pärast ülalkirjeldatud treenigtsükklit oli mul neli kergemat päeva, kui tegin keskmiselt 2-2.5 tundi trenni päevas. 4. maist algas mul Lanzarotel selle hooaja viies treeninglaager. Kuigi mõned päevad on veel minna, võin juba praegu etteruttavalt mainida, et tegemist on olnud seni mu kõige meeletuma laagriga. Kohe kui sellega lõplikult ühele poole saan, kirjutan neist ulmelistest numbritest lähemalt. Täna ei kahtle ma enam selles, et 20 täispikka triatlonit Fuerteventura äärmiselt keerulistes oludes on tehtav.